JEDNA DOBRA POŁOWA TO ZBYT MAŁO

• autor: kuba_Dp, 2019-11-12 14:02

GTS GOSZYN - WISŁA DP

2-1 (0-1)

Warunki w sobotnie popołudnie trudne, rywal trudny bo 3 drużyna tabeli, ale po dwóch ostatnich dobrych meczach, pełni nadziei wyszliśmy walczyć. Od samego początku walka głównie w środku boiska, kto opanuje środek będzie miał przewagę. Wisła lekko cofnięta czekająca na kontry i po jednej z nich, dobra akcja Kuby Josta wyłożenie do Flachy ale zbyt słaby strzał Krystiana. Ze względu na trudne warunki nie ustrzegliśmy się błędów efektem czego były kartki dla Misztala oraz dla Kapiego. Pod naszą bramką nie działo się  zbyt wiele, a Wisła zdobyła dość  przypadkową bramkę. Fatalny błąd jednego ze stoperów Goszyna wykorzystał Kapi, który chciał sam skończyć akcję  ale rozpędzony Jościk minął  bramkarza i uderzył do pustej bramki. Chwilę  później sędzia oszczędził Kacpra, który pośliznął się i tracąc już piłkę zahaczył o rywala, na szczęście bez kartki.  W przerwie krótka rozmowa n/t ewentualnej zmiany i tego jak mamy dalej grać. Początek mógł być dla nas wymarzony, akcja z boku boiska i nabiegający Flacha ma piłkę na swojej lepszej lewej nodze uderza z około 16 metrów, lecz tuż nad bramką. Znów mówi się że nie wykorzystane sytuację się mszczą i tak było i tym razem w 48 minucie, błąd  Dominika który nie zdołał przeciąć piłki, podanie do środka i strzał obok Szymona a tuż przy słupku. Szybkie 1-1 spowodowało że Goszyn poczuł krew a My nie wiedzieć czemu zaczęliśmy wybijać piłkę gdzie popadnie byle dalej od Naszej bramki. Tylko że z przodu nie potrafiliśmy  jej utrzymać i wracała  pod Nasze pole karne, gra coraz bardziej się zaostrzyła i posypało się kilka żółtych kartek dla gospodarzy. W 83 minucie rzut wolny, z boku boiska, któryś z kolei i nadal z tym musimy sobie radzi, bo nie wyciągamy wniosków, bo największe zagrożenie GTS-u było po stałych fragmentach z boku boiska po niepotrzebnych faulach, kilu z nich  nie powinno być ale to osobna historia. I po raz kolejny bardzo dobre podanie, którego nikt nie przecina, jest jednak uderzone światło bramki i wpada obok próbującego ratować sytuację Szymona. Nie mają nic do stracenia poszliśmy wyżej i  w ciągu ostatnich minut zrobiliśmy więcej niż przez całą drugą połowę. Wpierw Radek oddał ładny strzał, który został obroniony, chwilę  później ładna akcja Krawca i Jimmiego ale po podaniu zabrakło Nas na zamknięciu. Najbardziej jednak żałujemy akcji Maksa, który dobrze minął rywali i sam na sam oddał strzał ale piłka nie wpadła do bramki. Sprawiedliwy wynik to remis, ale tym razem Goszyn był lepszy o tą 1 bramkę. Zabrakło nam nie dużo, czasem o wyniku decydują detale, i tak było tym razem.