NAJLEPSZY MECZ WISŁY, STRATA 2 PUNKTÓW

• autor: kuba_Dp, 2019-09-17 14:54

WISŁA DP - KS CHWASZCZYNO

W sobotnie popołudnie Wisła na własnym boisku w ramach  6 kolejki podejmowała KS Chwaszczyno. Żeby było jak zawsze najpierw musimy dostać „gonga”  by się obudzić  po błędzie Kacpra, już w 1 minucie goście mogli objąć prowadzenie, lecz Szymon zdołał obronić sam na sam. Od tego momentu Wiślacy chcieli pokazać gościom kto będzie dyktował warunki  w tym meczu. Wprawdzie pierwszy strzał Porkiego został obroniony dobrze przez bramkarza ale w 9 minucie kolejny strzał zostaje odbity ręką w polu karnym. Bramkę zdobywa Krawiec bardzo pewnie strzelając z 11 metrów i zdobywa 3 bramkę w 3  kolejnym meczu. Od razu poszliśmy za ciosem, chwilę później bardzo dobry strzał Cygana z wolnego, tym razem dobra obrona bramkarza. Mamy rzut rożny a tam Radek nie czysto trafia w piłkę, do wybitej piłki dopada Krawiec podaje z  powrotem w pole karne, strzał Maria głową również obroniony. Bardzo dobra gra całej drużyny, brakuje nam tylko i aż SKUTECZNOŚCI  a goście w ogóle nie potrafili się  nam przeciwstawić. Dobre zawody grał Porki, który z konieczności grał w ataku, ale bardzo dobrze wychodził do prostopadłych piłek i potrafił się utrzymać tyłem do bramki W ok. 30 minucie Krawiec dostaje kapitalną piłkę od Kapiego unikając spalonego, lecz strzał Kuby obok bramki. Po przerwie mieliśmy grać to samo, a jak często bywa nie potrafimy grać całego meczu na takim samym poziomie. Tym razem jest zupełnie inaczej, nadal walczymy, podwajamy i gramy bardzo dobrze. Druga połowa to gra pod wiatr i ostre słońce, piłkarze z Chwaszczyna próbowali, ale nie mieli za bardzo pomysłu na dobrze grającą obronę, lecz nawet tej bardzo dobrze grającej obronie zdarzają się jeszcze błędy. W 57 minucie Patryk próbował blokować piłkę przy końcu boiska, ale zrobił to tak nie fortunnie że goście zdołali mu ją zabrać  i podać  na 11 metr a tam bardzo dobre uderzenie po długim rogu i Szymon bez szans, na skuteczną interwencję. Teraz to Chwaszczyno chciało ruszyć, My jakby trochę podłamani to sytuacją, zaczynamy grać źle, zamiast dołem to laga pod wiatr a piłka praktycznie od razu wracała na Naszą połowę, nie potrafiliśmy się odnaleźć i dobrze tylko że goście nie wykorzystali tego stanu meczu. W 70 minucie Wisła jaką każdy chciałby oglądać, szybkie wymiany podań w większości z pierwszej piłki, pomiędzy Radkiem, Jimmim, Mariem oraz Krawcem (BRAWO PANOWIE ZA TĄ AKCJĘ), bardzo dobre podanie do boku do Cygana który podaje na ok 5-7 metr gdzie Kapi wyprzedza obrońców i strzela po krótkim rogu. Dalej graliśmy dobrze i przewidywaliśmy co się może wydarzyć. W kolejnej akcji kapitan Wisły powinien zamknąć mecz, po bardzo dobrym pressingu całej drużyny Krawiec  zabiera piłkę ostatniemu obrońcy i podąża sam na sam z bramkarzem, lecz  drugi raz  strzela obok bramki. Mówi się że nie wykorzystane sytuację się  mszczą i w tym meczu mieliśmy tego idealny przykład. Jedna z nielicznych akcji gości w tym meczu, dobre zejście z boku wzdłuż pola karnego, sklepanie z napastnikiem, błąd z ustawieniem linii goście unikają spalonego i  remisujemy 2-2 mecz który powinniśmy wygrać. Goście w szatni oraz zaraz po meczu sami mówili, że szczęśliwie zremisowali i cieszą się z 1 punktu, cóż taka jest piłka ale dla nas jest to niestety strata 2 punktów po bardzo dobrym meczu w Naszym wykonaniu. W niedzielę kolejny mecz, zagramy w Steblewie  z Osiczanką, która jest w tabeli za nami ale ze stratą tylko 3 punktów. A są to „małe derby”  i nikt nie będzie odpuszczał.

WISŁA DŁUGIE POLEGKS II KOWALE
WISŁA DŁUGIE POLE 4:0 GKS II KOWALE
2019-11-16, 13:00:00

OSICZANKA OSICE 5:3 KS MŚCISZEWICE
PORTOWIEC GDAŃSK 2:2 KS SULMIN
GKS SIERAKOWICE 7:3 ORZEŁ STRASZYN
POLONIA GDAŃSK 3:0 FC GOWIDLINO
WISŁA DŁUGIE POLE 4:0 GKS II KOWALE
AMATOR KIEŁPINO 1:2 GTS GOSZYN

JAKIE MIEJSCE ZAJMOWAĆ BĘDZIE WISŁA PO RUNDZIE JESIENNEJ ???