NAJLEPSZY MECZ WISŁY W TEJ RUNDZIE

• autor: kuba_Dp, 2018-11-06 10:36

GTS GOSZYN - WISŁA DP

Pierwsza sobota listopada,  pogoda wręcz wymarzona do gry w piłkę, boisko w Goszynie również przygotowane idealnie, jak na tę porę roku, nic tylko wyjść  i grać. Początek to wspólne badanie sił, lekka przewaga GTS-u ale od samego początku bardzo dobra gra w obronie Wiślaków. Pierwsza dogodna sytuacja to akcja Wisły dobre podanie Jościka za plecy obrońców, ale Kacper minimalnie nie trafia, podcinając piłkę nad bramkarzem. Do tej pory lepsze wrażenie sprawiała Wisła, lecz w 21 minucie po błędzie przy wyporawadzaniu Krawca, gospodarze zdobywają bramkę, podanie z boku boiska i debiutujący w bramce Tomek nie miał szans na obronę. Wisła szybko mogła odpowiedzieć, znów bardzo dobre podanie Jościka tym razem do Cygana, ale Krzysiek uderza nie celnie w dogodnej sytuacji. 25 minuta wydawało by się  prosta sytuacja, ale Krystian dał się odwrócić napastnikowi i przegrywaliśmy 2-0. Można by było się załamać, bo graliśmy dobre zawody, a to Goszyn zdobywał bramki. 27 minuta czyli dość szybko Wisła łapie kontakt. Dobre przejęcie Porkiego w środku, bardzo dobra wymiana piłki z Rafałem i Michał strzela na 1-2. Do przerwy z Naszej strony nie było już więcej klarownych sytuacji. Gospodarze w samej końcówce mogli znów prowadzić dwiema bramkami, lecz tym razem najpierw pomógł nam słupek, dobitkę  odbił Tomek, gdy wydawało się że jest po akcji, kolejna dobitka mija bramkarza, lecz jak z pod ziemi wyrasta  kapitan Wiślaków i wybija piłkę z linii bramkowej. W przerwie  nie było tym razem żadnych  kłótni, sprzeczek, bo Nasza gra wyglądała bardzo dobrze, trener powiedział że mamy dalej grać swoje a sytuację będą. Bardzo szybko bo 7 minut po przerwie Jościk wyrównuje, wykorzystując kapitalne podanie Michała. Drużyna GTS-u była jakby zdziwiona tym faktem,  a Nasza gra była wręcz koncertowa, od obrony przez pomoc aż do napastników. Efektem czego  Jościk zdobywa zwycięską jak się okazało bramkę znów wykorzystując podanie ze środka tym razem Porkiego. Od zdobycia bramki Wisła cofnęła się wiedząc, że gospodarze większa liczbą zawodników ruszą na Naszą bramkę, ale koncertowo grała cała obrona Wisły, nie pozwalając na zbyt wiele miejscowym. Wygraliśmy ten mecz bo byliśmy drużyną i taką Wisłę chcemy oglądać  w ostatnich dwóch meczach, bez kłótni, walcząca o każdy kawałek boiska. I jeśli tylko zagramy jak w Goszynie to o wyniki powinniśmy być spokojni.