MAŁE DERBY DLA WISŁY

• autor: kuba_Dp, 2016-09-22 17:16

WISŁA DŁUGIE POLE - KORONA II CEDRY MAŁE

5-2 (2-1)

Wisła w 4 kolejce pokonała na własnym boisku Koronę II 5-2. Od początku wiedzieliśmy, że ten mecz nie będzie należał do łatwych. Korona jako jedna z dwóch drużyn miała komplet zwycięstw przed tą kolejką. Smaczku dodawał fakt że w drużynie z Ceder grali byli piłkarze Wisła Marek i Krystian Plichta. U nas w drużynie pewny był brak Jościka oraz Rafała Jarego (kartki) oraz Cygana (wyjazd). Cały czas czekamy też na powrót do treningów i meczy Krystiana, który ma wrócić pod koniec września.

Na prowadzenie wyszliśmy po dobrej akcji Majora, który podał sam na sam do Maksa, a ten spokojnym strzałem zdobył 4 bramkę w sezonie. Chwilę poźniej, goście grali już w 10. Po dwóch szybko złapanych głupich żółtych kartkach. Wisła szybko wykorzystała grę w przewadze i po podaniu Pawła, bramkę głową zdobył Adi. Goście złapali kontakt jeszcze przed przerwą, rzut rożny, zawahanie Dargiego i Marek strzela bramkę głową na 2-1. Bardzo dobre zawody w środku boiska rozgrywał Patryk, który w tym meczu nie przegrał żadnego powietrznego pojedynku. Po przerwie mieliśmy grać wyżej, żeby nie dopuścić do groźnych sytuacji gości, ale po stałym fragmencie z boku boiska, Marek trącił piłkę na 5 metrze myląc Dargiego 2 do 2. I mecz zaczynał się od nowa. Dwie kolejne bramki zdobywaliśmy po rzutach karnych. Grający trener Wisły dwukrotnie zmylił bramkarza Korony. Trzeba dodać, że przy sytuacjach z karnymi bardzo dobrze zachowali się Maks a 5 minut później Czesiu. Z graczy gości zeszło powietrze i nie potrafili już się więcej nam przeciw stawić. Wisła zdobyła jeszcze 5 bramkę. Dogrywał Krawiec a Adi sprytnym strzałem głową dał nam 3 bramkowe prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca meczu.

Wisła odniosła WAŻNE i zasłużone zwycięstwo. Powoli zaczyna piąć się w górę tabeli.