SZCZĘŚLIWA, ZASŁUŻONA WYGRANA

• autor: kuba_Dp, 2016-09-06 21:22

WISŁA DŁUGIE POLE - GTS ROTMANKA

4-3 (2-0)

Piłkarze Wisły odnieśli, szczęśliwe lecz zasłużone zwycięstwo w meczu na własnym boisku z GTS Rotmanka. Początek meczu w niedzielne, pochmurne popołudnie to badanie wzajemnie swoich możliwości. Żadna z drużyn nie stwarzała sobie sytuacji, a gra toczyła się głównie do pola karnego. Wisła swoją pierwszą akcję przeprowadziła lewą stroną, Adi dograł do Kuby Josta który wykorzystał sytuację, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Chwilę później tym razem z prawej strony bardzo dobre podanie Cygana, a obrońca gości wyprzedził Kacpra i głową strzelił nie do obrony do własnej bramki. Parę minut później najbardziej aktywny tego dnia Adi sprytnie uprzedził obrońcę i dał się sfaulować w polu karnym. Karnego bardzo pewnie wykorzystał Dargi. Do przerwy prowadziliśmy 2-0 choć można było powiedzieć że wynik był lepszy niż gra. W około 30 minucie w miejsce kontuzjowanego Pawła wszedł Bili. I to by było na tyle do przerwy. Na początku drugiej połowy goście zaczęli grać na  napastników i zrobiło się więcej miejsca na boisku, co bardzo szybko wykorzystaliśmy, szybka kontra lekki błąd bramkarza i Cygan ładnym lobem z narożnika boiska podwyższa na 3-0. W tym meczu nie mogło się nam nic przydarzyć, dobra gra w obronie 3 bramki przewagi. Nic bardziej mylnego goście szybko strzelają na 3-1. A nie całe 5 minut później na 3-2. Nasza gra się posypała, nie dokładność, błędy w podejmowaniu decyzji i sporo chaos nie wróżył niczego dobrego. Ale jak nie idzie to zawsze coś się wydarzy i dam nam kopa do przodu. Rajd Adiego przez całe boisko, mijając i wyprzedzając chyba ze 4 rywali, podanie do Jościka i Kuba nie mógł nie trafić z 3 metrów. Znów 2 bramki przewagi, znów próbowaliśmy poukładać grę ale nie mogliśmy składnie wychodzić z kontrami a tych było dość sporo. Goście zdobyli bramkę kontaktową, po rzucie wolnym którego nie powinno być. Przy tej bramce nie popisał się Dargi, ale to co zrobił 3 minuty później pokazało, że wie co robi :)  Rzut wolny z ok 20 metrów leciał w samo okno, ale Tomek wykazał się kapitalnym refleksem oraz wybiciem i zdołał sparować strzał na rzut rożny. W samej końcówce mieliśmy 2 sytuacje raz wychodząc 4 na 1 Adi nie dokładnie podał, a w doliczonym już czasie gry, źle przyjął piłkę w sytuacji sam na sam i uprzedził go bramkarz. Sędzia po chwili skończył mecz, wygrana dość szczęśliwa, lecz patrząc na sytuacje Nasze oraz gości zasłużona....

W niedzielę zagramy kolejny mecz z EPT GRABINY ZAMECZEK. Warto było by zmazać plamę z meczu wyjazdowego ze Steblewa i w Suchym Dębie zdobyć 3 punkty...